Sergej Fleischmann - pokračování


Lokomotivu jsem digitalizoval dekodérem Zimo MX621N. Pak došlo k vážení obou modelů. Výsledek - Trix 102 g, Fleischmann 73 g. Váženo na obyčejné digitální kuchyňské váze, která zaokrouhluje na 1 g.
Do dekodéru byla zadána adresa. Při nastavování hodnot CV pro maximální rychlost, střední rychlost, rozjezd a dojezd, došlo k problémům s dekodérem. Byl proto vyměněn za jiný, téhož typu. Po výměně vozidlo odzkoušeno sólo jízdou, vše v pořádku.
U modelářského kolegy - Nkaře Honzy Merhauta, na jeho domácím kolejišti byla sestavena tato souprava: 4 vozy typu "Y" Arnold, 3 vozy "Alex" (soukromý dopravce) Arnold a 7 vozů Railjet Hobbytrain. Vše spřaženo normálními spřáhly.
Popis trati je na obrázku, rozjezd byl vždy v levém dolním rohu, přes obě dvě stanice, které jsou v rovině, průjezd přes výhybky přímým směrem. Oblouky se blížily standartním hodnotám zhruba R2, R3, něco mezi. Nejkritičtější místa byla v oblouku R2 (240mm) za stoupáním (asi největší zátěž na lokomotivy) a v oblouku R3 za stoupáním.

Abychom využili sestavenou zkušební soupravu, rozšířili jsme počet zkušebních vozidel na 5.
Sergej Trix - kat. č. 12358 - 102 g
Sergej Fleischmann - kat. č. 725202 - 73 g
Taurus Fleischmann - kat. č.  731214 - 80 g
Herkules Fleischmann - kat. č. 726012 - 79 g
Bastard Kühn - kat. č. 95012 - 64 g
A jak vše dopadlo? Na následujících řádcích stručný popis od nejlepšího výsledku po nejhorší:
Vítězem je Taurus s Herkulesem. Oba dva modely projely celou trať se soupravou bez problémů.
Na dalším místě byl Sergej Trix. Ten sice projel vše, ale na exponovaných místech zpomalil. Ovšem neproklouzl ani jednou. Dlužno dodat, že jezdí celkově pomalu.
O poslední místo se dělí Sergej Fleischmann a Bastard. Tyto modely citelně prokluzovaly. Na svědomí je jejich nízká hmotnost, což bylo tak nějak očekáváno.
Závěr: zkusím ještě více rozebrat model Sergeje a doplnit pod motor, kde by měla být "vana" (asi pro reproduktor), zátěž.
Ještě jedna drobná poznámka na konec k digitalizaci. Dekodér se umísťuje přesně nad motor. Ten je vcelku velkých rozměrů. V návodu v krabičce je doporučen originální dekodér přímo od výrobce, ale s kablíkem. Možná stojí za úvahu ho použít. Už jen proti přehřívání jak motoru, tak dekodéru. Poškozený dekodér, který jsem zmínil v počátku neměl nic společného s přehřátím. Model s ním ujel jen 20 cm, pak konec. To jen na objasněnou, abych předešel panice.

Tímto děkuji Honzovi Merhautovi, bez kterého by nebyly do Sergeje nastaveny vlastnosti, a testové jízdy vůbec zrealizovány.

Sergej Fleischmann - pokračování

/album/fotogalerie-sergej-fleischmann-pokracovani/zk-jpg/